Koło Studentów Niepełnosprawnych Equitas

Opis forum

Ogłoszenie

********
NIEZALOGOWANY UŻYTKOWNIK NIE WIDZI WSZYSTKICH TREŚCI FORUM!!! ********

Zapraszamy do wypełnienia deklaracji członkowskiej Koła Studentów Niepełnosprawnych Equitas. Szczegóły w temacie Sprawy bieżące--> Jak zostać członkiem Koła

#1 2012-01-01 19:59:01

 prezes89

Administrator

1687751
Skąd: katowice paderewa
Zarejestrowany: 2010-03-25
Posty: 68
Punktów :   

PROŚBA EWELINY

PROŚBA

Ewelina Pawlik
ul. Gliwicka 366
43 – 190 Mikołów
                               
e-mail : ewelinapawlik@poczta.onet.pl   
                                                       
Jestem niepełnosprawną studentką I-go roku socjologii ogólnej na Uniwersytecie Śląskim. Od urodzenia zmagam się z Mózgowym porażeniem dziecięcym - czterokończynowym. Schorzenie charakteryzuje się przykurczem mięśni i niepełnosprawnością kończyn, brakiem równowagi za czym idzie brak możliwości w  samodzielnym poruszaniu się.
Jestem raczej radosną i żywiołową osobą, dla której przeciwności losu nie są przeszkodą w dążeniu do celu. Na co dzień przemieszczam się za pomocą wózka elektrycznego, który umożliwia mi dotarcie na studia jak i ułatwia czynności życia codziennego jednak obecnie jest w bardzo złym stanie technicznym – użytkuję go ponad 6 lat. Staram się o dofinansowanie na nowy wózek z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jednakże nawet jeśli uzyskuje się takie środki trzeba dopłacić pewną póle z własnej kieszeni. W moim przypadku stanowi to 20% wartości wózka co oznacza mniej więcej 4-5 tysięcy złotych. Niestety nie mam możliwości uzbierania takiej kwoty z własnych środków, ponieważ moim jedynym źródłem utrzymania jest renta socjalna w wysokości 540,00 złotych- 70% tej sumy muszę co miesiąc wpłacić za pobyt w Domu Pomocy Społecznej w Mikołowie (Borowej Wsi). Mieszkam tutaj od 7 lat ze względu na możliwość rozwijania się, kształcenia i zdobycia pracy. Pochodzę natomiast z województwa Łódzkiego (powiat Sieradzki, gmina Błaszki) są to tereny raczej wiejskie, moi rodzice są rolnikami dlatego też nie mogłam tam pozostać.
W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc finansową – nawet najmniejsza kwota będzie ogromną pomocą. Chcę zaznaczyć, że dla Państwa nie musi to oznaczać żadnej straty, ponieważ wszelkiego rodzaju darowizny mogą być odliczone od podatku dochodowego. Będę wdzięczna za okazanie serca. Jeśli nie jesteście w stanie pomóc co jest zrozumiałe w dzisiejszych czasach. Bardzo proszę o przekazanie informacji dalej może ktoś z znajomych lub przyjaciół zna kogoś kto by mógł mnie wesprzeć lub sam może to uczynić.
W razie możliwości i chęci proszę o wpłatę na konto bankowe: 50 1020 5558 1111 1708 5540 0032Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
                               
                        Z WYRAZAMI WDZĘCZNOŚCI :
                        EWELINA PAWLIK

Offline

 

#2 2012-01-06 11:43:41

 prezes89

Administrator

1687751
Skąd: katowice paderewa
Zarejestrowany: 2010-03-25
Posty: 68
Punktów :   

Re: PROŚBA EWELINY

Organizacja zbiórki dla Eweliny trwa pełną parą. Zaangażowali się w nią studenci, BON, trwają rozmowy z fundacjami, a także ustalane są aspekty prawne dotyczące samej zbiórki. Wszyscy wierzymy w to że akcja powiedzie się i Ewelina będzie mogła śmigać na wózku

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Bruksela przewóz osób Piła